کباب برگ زبده

کباب برگ زبده

مواد لازم شامی سویا

  • گوشت راسته پاک کرده: یک کیلو و نیم

  • روغن زیتون: یک استکان

  • فلفل: به مقدار کم

  • پیاز: دو سه عدد

طرزتهیه کباب برگ

کباب برگ را می توانیم به هر اندازه که میل داریم پهن کنیم به این ترتیب که راسته را روی تخته می‌گذاریم به اندازه ای که میل داریم پهنای کباب بشود یک قطعه جدا می‌کنیم بطور مثال پهنا چهار انگشت و آن قطعه را پهلوی قطعات دیگر گوشت می گذاریم قطعات دیگر را برش میزنیم (با این کار پهنای تمام گوشتها به یک اندازه می شود) بعد گوشت را به قطر نیم سانتیمتر ورقه ورقه می‌کنیم و کنار می‌گذاریم.

پیاز را نرم رنده می‌کنیم و روغن زیتون و فلفل را با پیاز رنده شده مخلوط می‌کنیم و گوشت را در این مایه می‌خوابانیم و اجازه می‌دهیم چند ساعتی بماند. بعد از ۲۴ ساعت گوشت ها را به سیخ کشیده و کمی روی آن را با کارد می کوبیم و روی حرارت ملایم کباب می کنیم و گاهی سیخهای کباب را بر می گردانیم ؛ توجه کنید کباب نباید خشک باشد و کمی آبدار بودن کباب مزه ی خاصی به آن خواهد داد.

کبابها را پس از حرارت دیدن و آماده شدن در دیس چیده و به آنها کمی نمک می‌پاشیم و کمی کره روی آن گذاشته و اطراف آنرا با جعفری و پیاز خلال شده تزئین می‌کنیم.

نکته : کباب برگ را نباید هیچ وقت لای نان قرار داد زیرا آب کباب به خورد نان می‌رود و خشک می‌شود. اگر بخواهیم از گردهای نرم کننده مخصوص گوشت استفاده کنیم برای هر کیلو گوشت یک قاشق مربا خوری از گرد نرم کننده را با پیاز رنده شده مخلوط می‌کنیم و نیم ساعت قبل از کباب کردن گوشت را در این مایه می خوابانیم. می شود بدون روغن زیتون هم گوشت کباب را آماده کرد و در مایه از یک قاشق چایخوری زعفران سائیده استفاده نمود.

کباب برگ را با چلو و گوجه فرنگی کباب شده سرو می‌نمایند.

نکات تکمیلی:

◊  شامی سویا جزو انواع کباب می‌باشد.
◊  زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا ۶ ساعت و زمان پخت و انتظار آن در حدود ۳۰ دقیقه است.
◊  شامی سویا را می توانید در وعده نهار – شام  سرو کنید.
◊  توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای ۴ نفر مناسب می‌باشد.

منبع: نمناک

دستور پخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *