مرغ بریانی

مواد لازم مرغ بریانی

مرغ بریانی

  • مرغ کامل: ۱ و نیم  الی ۲ کیلو

  • پیاز متوسط: ۱ عدد

  • فلفل دلمه: ۱ عدد

  • سیب زمینی: ۲ عدد

  • کره: ۲ قاشق غذاخوری

  • آبلیمو: به میزان لازم

  • زعفران دم کرده: به میزان لازم

  • نمک و فلفل سیاه: به میزان لازم

طرز تهیه مرغ بریانی

اولین کاری که باید انجام دهید این است که قسمت‌های اضـافی و شکم مرغ را خالـی کنید و آن را خوب بشوید. سپس مرغ را خشک کنید و با کمک انگشت دست ، زیـر تمـام قـسمت‌های پـوست مرغ را باز کنیـد؛ طوری که به بافت مرغ آسیـب نرسد و پوست آن جدا نشود و فقط بین پوست و گوشت مرغ فاصـله بیفتد تا بتوان گوشت مرغ را مـزه‌دار کرد و پوست به صورت یک لایه روی آن قرار گیرد.

سپس پیـاز را داخل خرد کن خرد می‌کنیـم و وقتی خرد شد، آب آن را جـدا می‌کنیم و کنار می‌گذاریم . بعد فلفل دلمـه را داخل پیازهای خرد شده، خرد کن می‌ریـزیم و خرد می‌کنیـم. پیاز و فـلفل دلمه خـرد‌شده را داخل ظرفـی می‌ریزیم و کره را به هـمراه مقداری آب لیمو، نمک، فلفل سیاه و کمی هم زعفران به پیازها اضافه می‌کنیم و خوب هم می‌زنیم.

مواد مخلوط شده را به تمـام قسمت‌های زیرین پوست مرغ که باز شده می‌ریزیم. وقتی این مواد را همه جـای مرغ قرار دادیم، اگر جایی از پوست باز شد و یا ممکن بود مواد زیرینش بریزید، می‌توانید پوست را جمع کنید و با نخ و سوزن آشپزی بدوزید.

برای مزه‌دار کردن قسمت بیرونی مرغ هم آب پیاز را به همراه کمی زعفران و کمی آب لیمو مخلوط می‌کنیم و با برس به همه ی قسمت های آن می مالیم.  مرغ مزه‌دار شده را در ظرف مناسب قرار می‌دهیم و در طبقه پایین فر از قبل گرم شده با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد و به مدت ۲ الی ۳ ساعت می پزیم.

حتما بعد از تایـم پخـت آن را با خـلال چوبـی تست کنید تا کاملا از پختـه شدن آن مطمئـن شوید. مرغ پختـه را با مقـداری سبزیجات و سیب‌زمینی‌های بخار‌پز شده و رب انار سرو کنید و هنگام کشیدن آن از قیچی استفاده کنید تا مرغ متلاشی نشود.

نکات تکمیلی:

◊  مرغ بریانی جزو مرغ و پرندگان-خوراک می‌باشد.
◊  زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا ۳۰ دقیقه و زمان پخت و انتظار آن در حدود ۳ ساعت است.
◊  شامی سویا را می توانید در وعده نهار – شام  سرو کنید.
◊  توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای ۲ نفر مناسب می‌باشد.

منبع: نمناک

دستور پخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *